niedziela, 16 marca 2014

Forum Rekonstrukcja Historyczna

Targi Kielce wspólnie ze Stowarzyszeniem Rekonstrukcji Historycznej 4 pułku piechoty Legionów w Kielcach zorganizowały pierwszą w Polsce branżową imprezę Forum Rekonstrukcja Historyczna (29-30 marca 2014 r.) - oczywiście dla entuzjastów rekonstrukcji historycznej.
  
Program Forum skierowany jest do grup rekonstrukcyjnych reprezentujących różne okresy historyczne, działających w Polsce oraz do entuzjastów rekonstrukcji historycznej z państw ościennych. Do udziału w Forum zapraszone zostały także firmy dostarczające repliki militariów, umundurowania i innych eksponatów wykorzystywanych przez grupy oraz agencje eventowe, realizujące inscenizacje historyczne, wydawnictwa, media i wszystkich mających wkład w rozwój ruchu rekonstrukcyjnego.

W ramach imprezy zaplanowano m.in.:
  • Konferencję: Historia ożywiona – historyczne, prawne i techniczne aspekty rekonstrukcji historycznej – z udziałem ekspertów m.in. z Muzeum Wojska Polskiego, Wojskowej Akademii Technicznej, Archiwum Państwowego i wielu innych.
  • Konkurs o Laur COP-2014, nawiązujący do tradycji Centralnego Okręgu Przemysłowego - dla grup rekonstrukcyjnych działających w obszarze II Rzeczpospolitej
  • Ekspozycję grup rekonstrukcyjnych – dioramy, pokazy dynamiczne grup reprezentujących wszystkie okresy historyczne, które będą też mogły wziąć udział w Konkursie na dioramę
  
Dla Czytelników zainteresowanych udziałem w Forum Rekonstrukcja Historyczna mamy dwa podwójne zaproszenia do odbioru osobistego. Wystarczy do 20 marca 2014 r. udostępnić facebookowy funpage bloga Wokół Wykusu na swoim profilu, a następnie odezwać się do nas w wiadomości prywatnej. Losowanie odbędzie się 21 marca 2014 r., a o wynikach powiadomimy niezwłocznie po losowaniu. Osobisty odbiór zaproszeń możliwy będzie w Kielcach lub Skarżysku-Kamiennej bądź w inny sposób (do ustalenia).

-------------------------------
Informacje prasowe pochodzą ze strony Targów Kielce

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza