sobota, 2 kwietnia 2011

Edycja źródeł 1943-1945

Po wizycie w Archiwum Akt Nowych zrodził się pomysł na przygotowanie nowej publikacji dotyczącej historii Zgrupowań Partyzanckich AK "Ponury" i I batalionu 2 pułku piechoty Legionów AK "Nurta".
  
Mowa tu o edycji źródeł z lat 1943-1945 związanych z w/w oddziałami. Dzięki pomocy Anmo, bradla i kilku innych życzliwych osób udało się zgromadzić już bogaty i w większości nigdy dotąd niepublikowany materiał wytworzony przez sztaby oddziałów "Ponurego" i "Nurta".

W związku z powyższym zwracam się z apelem do czytelników. Proszę o wszelkie informacje, gdzie mogą znajdować się dokumenty pochodzące z lat wojny, a związane z naszymi oddziałami. Interesujące będą zarówno wiadomości o dokumentach znajdujących się w archiwach w całej Polsce, jak i o fotokopiach czy cytatach w książkach, które mieliście kiedyś w ręku. Wiadomości proszę kierować na maila.

Praca powinna być gotowa do druku do końca bieżącego roku. Jeszcze będziemy o tym pisać na łamach bloga.

___________________
Fotokopia listu ppor. Waldemara Szwieca "Robota" do kpr. Janusza Skalskiego "Lina" pochodzi ze zbiorów Cezarego Chlebowskiego.2 komentarze:

  1. W celu lepszego upowszechnienia proponuję zeskanować zbiory i umieścić w zasobach biblioteki cyfrowej oraz na dyskach typu chomikuj.pl

    OdpowiedzUsuń
  2. Witaj Anonimie [swoją drogą dlaczego jesteś anonimem? Może dołączysz do nas i też będziesz pisał/a?]
    Digitalizacja archiwaliów swoją drogą się toczy. Upublicznianie dokumentów nie zawsze jest proste. Niektóre instytucje je przechowujące nie zawsze wyrażają zgodę na wszystko. Ale to dobry pomysł, by do książki dodać DVD ze skanami materiałów np. w wersji PDF. Pomyślimy i nad tym.

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.