wtorek, 12 listopada 2019

Audiobook "Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie"

Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie to niekwestionowany bestseller wydawniczy i znakomity przykład pisarstwa historycznego. Stanowi zapis żołnierskiej legendy z czasów II wojny światowej. Zbeletryzowana biografia cichociemnego dzisiaj nadal może być lekturą obowiązkową dla miłośników historii Armii Krajowej. W latach PRL tą książką Cezary Chlebowski skutecznie upomniał się o należne miejsce w panteonie bohaterów II wojny światowej dla por./płk. cc. Jana Piwnika „Ponurego” i jego żołnierzy z Wydzielonej Organizacji Dywersyjnej ZWZ–AK „Wachlarz”, ze Zgrupowań Partyzanckich AK „Ponury” w Górach Świętokrzyskich i z VII batalionu 77 Pułku Piechoty AK na Ziemi Nowogródzkiej.
   
I właśnie dlatego cieszy niezmiernie fakt, że na rynku wydawniczym ukazało się VIII wydanie książki dr. Cezarego Chlebowskiego Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie, ale w formie audiobooka!

Przedsięwzięcie zrealizowała Fundacja Wolne Dźwięki, której misją jest "kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich pośród młodego pokolenia naszych rodaków" poprzez "atrakcyjną formę rozpowszechniania twórczości wybitnych, ale często cenzurowanych i zapomnianych autorów". Partnerami wydania były Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Spółdzielnia Wydawnicza "Czytelnik" oraz blog "Wokół Wykusu".Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.