sobota, 15 maja 2010

Mogiła ppor. "Oseta"

Idąc w ślady "Gruszki" i ja wybrałem się na wycieczkę rowerową. Odwiedziłem miejsce rozformowania I bat. 2 pp Leg. AK. Trafić można bez większego problemu, zgodnie z opisem zamieszczonym kilka postów wcześniej.
Stąd pojechałem dalej asfaltem do Rezerwatu Świnia Góra, a następnie zielonym szlakiem pieszym (bardzo błotnym) do przecięcia...
szlaku z czarnym prowadzącym na wschód do Suchedniowa. Znów jedziemy równą szutrową drogą - czarnym szlakiem - w kierunku Suchedniowa. Po około 500 m dojeżdżamy do Rezerwatu Dalejów. Jakieś 200 m dalej na drzewie po lewej stronie znajduje się drogowskaz do mogiły ppor. c.w. Władysława Wasilewskiego "Oseta". Mogiła oddalona jest około 50 m od szosy w środku lasu. Prowadzi tam odgałęzienie czarnego szlaku.
Alternatywną drogą dojazdu jest trasa od Suchedniowa. Z drogi krajowej E-7 w Suchedniowie należy skręcić w ul. Zagórską w kierunku dzielnicy Kruk. Droga cały czas prosta aż do lasu. Ostatnim mijanym budynkiem jest Leśniczówka Kruk. Dalej jedziemy czarnym szlakiem pieszym aż do mogiły "Oseta". Dojazd jest idealny. Stąd można wrócić do Suchedniowa albo udać się dalej na Świnią Górę.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza