Na podstawie analizy tych dat można podjąć próbę poszukiwań związku wizyt Wojnowskiego z wsypami, jakie następnie miały miejsce. I tak data 1 października poprzedzała obławę na młyn Władysława Cioka. Najprawdopodobniej „Motor” uzyskał informacje o planowanym spotkaniu w młynie, poznał datę, godzinę oraz planowanych uczestników wojskowej narady i o tym wszystkim powiadomił Gestapo w dniu 1 października. Dzięki tym informacjom Gestapo zdołało zaplanować obławę na zgromadzonych w młynie w 6 dni później.
Data 13 października poprzedzała obławę na dowódcę II Zgrupowania ppor. „Robota” w Wielkiej Wsi w dniu następnym. Z tą również akcją wiązała się prawdopodobnie wizyta „Motora” w placówce Gestapo w dniu 17 października. Wiemy, że znaleziony przy poległym „Robocie” notes został przez Niemców dogłębnie zbadany. Z pewnością informacje w nim zamieszczone wymagały skonsultowania, czemu prawdopodobnie mogła służyć wizyta Wojnowskiego w dn.17 października.
Wizyty 20 oraz 25 października, w mojej opinii, poprzedzały mającą nastąpić w kilka dni później III obławę na zgromadzone w lesie partyzanckie oddziały.
Powyższa próba powiązania wizyt „Garibaldiego” z akcjami przeciwpartyzanckimi, jakie wkrótce nastąpiły, opiera się jednak wyłącznie na sferze hipotez.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.