poniedziałek, 6 października 2014

O "Ponurym" w Piotrkowie Trybunalskim

Staraniem Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi oraz Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota" w Piotrkowie Trybunalskim w dniu 9 października 2014 r. (czwartek) o godz. 12.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Próchnika, przy ul. Jerozolimskiej 29 w Piotrkowie Trybunalskim, odbędzie się wykład dr. Marka Jedynaka, pracownika delegatury IPN w Kielcach, pt. Pułkownik Jan Piwnik "Ponury" (1912-1944). Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Prelekcja nawiązywać będzie do informacji przedstawionych w książce Niezależni kombatanci w PRL, która znalazła się w finale ogólnopolskiego konkursu Książka Historyczna Roku (na książkę głosować można tutaj).

Przed prelekcją w bibliotece, dr Marek Jedynak o godz. 10.30 na ten sam temat zabierze głos podczas spotkania dla osadzonych Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim. Prelekcje w areszcie są efektem trwającej od stycznia 2013 r. współpracy Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi z Okręgowym Inspektoratem Służby Więziennej w Łodzi. Spotkanie ma charakter zamknięty.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza