piątek, 31 października 2014

Konkurs dobiega końca

Szanowni Państwo,
Do końca głosowania na Książkę Historyczną Roku (głosować można tutaj) pozostało już tylko kilka godzin. Chciałbym w tym momencie podziękować wszystkim, którzy codziennie na mnie głosowali.

Bez względu na wyniki konkursu (ogłoszenie 6 listopada) wiem, że wygrałem już dzisiaj! Przyjaciół bowiem poznaje się po tym jak sobie radzą z naszymi sukcesami, a nie porażkami. Wy poradziliście sobie z moją nominacją do finału znakomicie, za co jeszcze raz dziękuję!

Spotkałem się z Waszą życzliwością i chęcią pomocy. Mam nadzieję, że będę w stanie zrewanżować się w przyszłości tym samym. Przez ten miesiąc wydarzyło się wiele. Najlepszym tego przykładem jest kapitan Knothe* z serialu "Czarne chmury", który także głosował na Niezależnych kombatantów w PRL. Ty też możesz być jak kapitan Knothe! Zostało jeszcze kilka godzin!

Jeszcze raz dziękuję Wam wszystkim!


_________________________
* W postać kapitana Knothe w serialu "Czarne chmury" wcielił się wspaniały aktor Maciej Rayzacher, który w latach osiemdziesiątych XX w. brał udział w uroczystościach na Wykusie i Wąchocku oraz w "Koneckim Wrześniu".

1 komentarz:

 1. Warszawa, 6 listopada 2014 r.

  Książka historyczna roku po raz siódmy!

  Tytus Jaskułowski, Monika Agopsowicz, Marek Jedynak i Jarosław Wróblewski zostali laureatami 7. edycji konkursu „Książka Historyczna Roku” o Nagrodę im. Oskara Haleckiego. Jego organizatorami są Telewizja Polska, Polskie Radio i Instytut Pamięci Narodowej. Nagrody zostały wręczone podczas gali, w czwartek 6 listopada, w siedzibie TVP w Warszawie. Honorowy patronat nad uroczystością objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

  Zgodnie z regulaminem konkursu jury przyznało nagrody w dwóch kategoriach. Otrzymali je autorzy, których książki zostały wydane w języku polskim po raz pierwszy pomiędzy 1 stycznia 2013 r. a 30 czerwca 2014 r. Konkursowi towarzyszyło głosowanie internetowe, w ramach którego czytelnicy wybrali swoje „Książki Historyczne Roku”. Od 1 do 31 października 2014 r. na stronie ksiazkahistorycznaroku.pl prawidłowo zagłosowało 13 tys. 795 czytelników.

  W kategorii „Najlepsza książka naukowa poświęcona dziejom Polski i Polaków w XX wieku” jury wyróżniło pracę Tytusa Jaskułowskiego „Przyjaźń, której nie było. Ministerstwo Bezpieczeństwa Państwowego NRD wobec MSW 1974-1990”. Nagrodę czytelników w tej samej kategorii przyznano Markowi Jedynakowi za publikację „Niezależni kombatanci w PRL”. Praca zyskała uznanie czytelników, zdobywając na stronie internetowej 4 tys. 683 głosy.

  W kategorii „Najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku” jury uhonorowało pracę Moniki Agopsowicz „Kresowe Pokucie. Rzeczpospolita ormiańska”. Nagrodę czytelników w tej samej kategorii otrzymała pozycja autorstwa Jarosława Wróblewskiego „Zośkowiec”, która uzyskała 3 tys. 832 głosy.

  „Książki Historyczne Roku” zostały wybrane przez jury w składzie: prof. dr hab. Piotr Franaszek, prof. dr hab. Antoni Dudek, prof. dr hab. Grzegorz Łukomski, prof. dr hab. Adam Dobroński, prof. dr hab. Andrzej Nowak oraz prof. dr hab. Wojciech Roszkowski.

  Wręczenie nagród o łącznej wartości 60 tys. zł odbyło się 6 listopada podczas uroczystości w siedzibie Telewizji Polskiej w Warszawie.

  OdpowiedzUsuń