czwartek, 4 października 2018

Prawda czasu i prawda ekranu. Dyskusje

Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej zaprasza szkoły i uczniów oraz mieszkańców miasta do udziału w spotkaniu pt. Prawda czasu i prawda ekranu. Dyskusje. Odbędzie się ono w środę 10 października 2018 r. w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. W programie m.in.:
  • 9.00-10.30 - Panel dyskusyjny Spór o historię. Wokół zagadnienia polityki historycznej. W dyskusji udział wezmą: dr Piotr Kardyś (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach), dr Marek Jedynak (Instytut Pamięci Narodowej w Kielcach), red. Dominik Czapigo (Ośrodek KARTA)
  • 10.40-12.10 - Spotkanie autorskie z red. Dominikiem Czapigo (Ośrodek KARTA) poświęcone książce Berlingowcy. Żołnierze tragiczni
  • 12.15-12.45 - Prezentacja filmów dokumentalnych zrealizowanych przez uczniów podczas warsztatów filmowych przeprowadzonych w ramach projektu.
  
Wydarzenie jest jednym z zadań projektowych „Prawda czasu i prawda ekranu” realizowanego przez Muzeum im. Orła Białego” w Skarżysku-Kamiennej, finansowanego z środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura- Interwencje 2018”.
 
Spotkanie odbędzie się w patio na parterze w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. Wstęp bezpłatny. Serdecznie zapraszam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz