poniedziałek, 29 października 2018

Suchedniowskie rody - Ostachowscy

Rocznica stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości to ciąg zdarzeń o znaczeniu ogólnokrajowym i europejskim. Nie byłoby jednak możliwe dokonać rzeczy wielkich bez mniejszych kroków - bez wkładu obywateli, którzy swoją postawą i dokonaniami dołożyli cegiełkę do dzieła odbudowy państwowości polskiej.
 
Dlatego bardzo mi przyjemnie, że mogę zaprosić Państwa na wystawę związaną z rodem mającym wkład zarówno w walki Legionów Polskich, jak i polski parlamentaryzm doby II Rzeczypospolitej, a także służbę w szeregach Armii Krajowej.
  
Dołączając się do zaproszenia informuję, że Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach zaprasza na wernisaż wystawy Suchedniowskie rody - Ostachowcy. Spotkanie pokoleń pod znakiem Niepodległa. Wernisaż odbędzie się 5 listopada 2018 r. o godz. 18.00 w holu dolnym WDK. Wystawa czynna będzie do 18 listopada 2018 r. 

Oczywiście dla porządku należy wspomnieć, że żołnierzem Zgrupowań Partyzanckich AK "Ponury" i 2 kompanii I batalionu 2 pp Leg. AK był Bogdan Ostachowski "Puer", a jego siostra Hanna Ostachowska-Sojecka "Ewa" była łączniczką Zgrupowań i batalionu "Nurta". Ich ślady na pewno także odnajdą Państwo na awizowanej wystawie.
 
Serdecznie zapraszam!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz