poniedziałek, 5 września 2011

Konecki Wrzesień 2011 (4) - dzień drugi

Niedzielny poranek w Końskich obfitował również w wiele interesujących wydarzeń. Msza polowa przy kolegiacie św. Mikołaja w Końskich w tym roku skupiła dużą liczbę wiernych. W porównaniu do roku ubiegłego, było stanowczo więcej uczestników uroczystości nie tylko pod Pomnikiem Partyzantów, ale także podczas niedzielnej Eucharystii.

Po mszy świętej wystąpił chór "Wiarusy" działający przy Lidze Obrony Kraju w Starachowicach. Obiektywnie należy stwierdzić, że występ był naprawdę udany. Wykonanie wielu znanych piosenek było sprężyste, bojowe i przede wszystkim z wesołą, młodzieńczą nutą. Jak to z resztą na wiarusów przystało. Usłyszeliśmy także znane wszystkim Choć z dala swą mamy rodzinę i bliskich, którą to piosenkę każdy przyjaciel Wykusu dobrze zna.
  
Po mszy i koncercie wszyscy chętni mogli udać się do Miejsko-Gminnego Domu Kultury, gdzie otwarta została wystawa fotografii z Powstania Warszawskiego. Oprócz fotosów, prezentowane było uzbrojenie i wyposażenie powstańców. Podczas otwarcia można było wysłuchać interesującej prelekcji poświęconej ekwipunkowi walczących Warszawiaków.
  
W drugim dniu Koneckiego Września również znalazła się sporo grupa członków Stowarzyszenia Pamięci. Po oficjalnych uroczystościach większość Naszych wyruszyła śladami "Robota" po Ziemi Koneckiej. Może uda się i z tego wyjazdu umieścić na blogu krótką relację.

Fotografie z Koneckiego Września można zobaczyć tutaj.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz