sobota, 29 października 2016

Gra planszowa "Chotów 1944"

23 października 2016 r. w Olesznie oraz w Chotowie, jak co roku, odbyły się uroczystości rocznicy bitwy stoczonej z Niemcami przez I batalion 2 Puku Piechoty Legionów AK. Tego dnia Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych „JODŁA” zaprezentowało także po raz pierwszy strategiczną grę planszową opracowaną w oparciu o historię bitwy.
  
Bitwa miała miejsce 30 października 1944 r., ale dlaczego na pomniku istnieje inna data? Ilu żołnierzy AK zginęło podczas walki i w wyniku odniesionych ran? Jaki przebieg miały walki? To nieliczne pytania, na które wydawca stara się odpowiedzieć w broszurze, która zawiera opis przebiegu wydarzeń, skład batalionu itp.

Patronat honorowy nad wydawnictwem objął Zarząd Główny Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Partnerami wydawnictwa jest też samorząd terytorialny gminy, na terenie którego rozgrywały się przedstawiane przez nas wydarzenia – Krasocin. Współproducentem gry, odpowiedzialnym za aspekt merytoryczny i scenariusz, jest Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych "Jodła". Patronat medialny nad grą objęło Radio Fama Kielce.

W pudełku znajduje się rozkładana, uproszczona plansza odzwierciedlająca teren działań bitewnych (wykonana na podstawie międzywojennej mapy wojskowej), broszura zawierająca pełny opis historyczny bitwy wraz z wykazem wojsk polskich, scenariusz gry i instrukcję gry, zestaw 20 pionków (podstawki wraz z arkuszem polskich i niemieckich jednostek wojskowych), jeden żeton drużyny medycznej oraz 2 kostki do gry.

Cena gry 50 zł. Można ją kupić bezpośrednio u wydawcy Net System Games lub m.in. w renomowanym sklepie gier planszowych "Wargamer" przy ulicy Śniadeckich 3 w Kielcach. Sklep czynny jest w godzinach: pn.-czw. 12.00-19.00, pt. 12.00-20.00, sb. 10.00-15.00.
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza