piątek, 21 października 2016

Nowy blog - Emigracja poakowska

Szanowni Państwo,
W 2010 r. założyłem i do dzisiaj prowadzę bloga Wokół Wykusu poświęconego weteranom Armii Krajowej z Gór Świętokrzyskich. Tematu tego na pewno nie pozostawię - i to nie tylko ze względu na sentymenty. Mnóstwo pomysłów jeszcze przede mną. Lubię jednak wyzwania.
  
Zdecydowałem się wkroczyć na nowy obszar badawczy. Już podczas pracy nad doktoratem zwróciłem uwagę na sylwetki żołnierzy Sił Zbrojnych w Kraju, którzy po zakończeniu II wojny światowej z różnych powodów zmuszeni byli opuścić Polskę. Losy weteranów AK, którzy zasilili II wielką emigrację są niezwykle interesujące i wprost proporcjonalnie mało znane. Czas zatem to zmienić. Chciałbym wynikami moich badań dzielić się również z Państwem. Dlatego startuję z nowym projektem. Liczę na Państwa wsparcie, uwagi i wszelkie podpowiedzi. Zapraszam do nowej witryny Emigracja poakowska.
dr Marek Jedynak

1 komentarz:

  1. @Marek Jedynak
    Czy zna Pan może dalsze losy wojenne/powojenne żony Motora Tamary Wojnowskiej ? Jeśli istnieje jakaś publikacja na ten temat czy mógłby Pan ją wskazać ? Dziękuję za odpowiedz

    OdpowiedzUsuń