piątek, 28 grudnia 2018

Bohaterowie tamtego Września

Kilka tygodni temu przesyłałem Państwu pozdrowienia ze studia Radia Kielce. Dzisiaj mogę już oficjalnie zaprosić Państwa przed radioodbiorniki na audycję pt. „Bohaterowie tamtego Września”
  
Przez cały 2019 rok w każdą niedzielę i święta o godz. 9.30 na falach 101,4 FM na antenie Radia Kielce emitowane będą audycje dokumentalne poświęcone żołnierzom Kielecczyzny, którzy brali udział w wojnie obronnej we wrześniu 1939 roku.

Dzięki odnalezieniu unikalnych materiałów archiwalnych, wśród których znajdują się wspomnienia uczestników tamtych wydarzeń, możemy dowiedzieć się kim byli i jaką rolę w walkach pamiętnego września, a później największej podziemnej armii, która istniała podczas II wojny światowej w okupowanej Europie, odegrali bohaterowie Ziemi Kieleckiej.
   
„Bohaterowie tamtego Września” to dokument historyczny red. Sebastiana Przybyłowicza i dr. Marka Jedynaka w realizacji i opracowaniu muzycznym Tomasza Tamborskiego. Do słuchania audycji zapraszamy w niedziele i święta o godzinie 9.30 na antenie Radia Kielce.

Gdyby Państwo mieli pomysł, o którym z żołnierzy Września 1939 roku przygotować audycję, proszę o kontakt. Lista jest jeszcze przez pewien czas otwarta. Propozycje proszę kierować na maila lub pozostawić je w komentarzach.
  

3 komentarze:

 1. jest szansa, na późniejsze podcasty ze wspomnianych audycji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście. Wszystkie audycje będą dostępne na portalu Radia Kielce. Prawdopodobnie tutaj: http://www.radio.kielce.pl/pl/przeglad-548/_audycja/213

   Usuń
 2. Super. Na zawsze jest czas poslposłu live, tym bardziej jeśli mieszka sis poza regionem świętikrzyskim.

  OdpowiedzUsuń