piątek, 15 czerwca 2018

Broszura z okazji 30. rocznicy powtórnego pogrzebu "Ponurego"

Dzisiaj rozpoczynają się Uroczystości Wykusowe. Pierwszym punktem programu będzie panel dyskusyjny z okazji 30. rocznicy powtórnego pogrzebu płk. Jana Piwnika "Ponurego". O tym ważnym wydarzeniu u schyłku PRL będą dyskutować historycy z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Komendy Głównej Policji i Instytutu Pamięci Narodowej, a także jeden z członków Komitetu Organizacyjnego Pogrzebu - Mieczysław Sokołowski, siostrzeniec płk. "Ponurego". Na spotkanie zapraszam już dzisiaj na godz. 15.00 do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Wąchocku.

Temat uroczystości pogrzebowych w czerwcu 1988 r. zdecydowaliśmy się przedstawić również w wersji pisemnej. Dla uczestników I Rajdu Rowerowego Wykus 2018 przygotowane zostały broszury pt. ... 

 
Wspólnie z Wojciechem Königsbergiem przedstawiliśmy wydarzenia z czerwca 1988 r., a także sylwetkę płk. cc. Jana Piwnika "Ponurego" i wykaz miejsc upamiętnionych związanych z działalnością Zgrupowań Partyzanckich AK „Ponury”,I batalionu 2 Pułku Piechoty Legionów AKi Środowiska Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich AK „Ponury”–„Nurt”.
 
Niestety ograniczona liczba nakładu tradycyjnego nie pozwala na szerszą dystrybucję broszury. Na pewno opracowanie trafi do bibliotek przechowujących egzemplarze obowiązkowe. Będzie to bonus dla tych z Państwa, którzy zdecydowali się wziąć udział w Rajdzie Rowerowym. Gdyby jakimś cudem udało się zdobyć jeszcze kilka egzemplarzy papierowych, podzielę się nimi z Państwem. Natomiast gdyby chcieli ją Państwo pobrać w formacie pdf, dostępna jest już na moim profilu w serwisie Academia. Miłej lektury.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz