sobota, 28 maja 2011

Przed rajdem...

Szybkimi krokami zbliża się I Powiatowy Skarżyski Rajd Pamięci. To już 11 czerwca. Trasa przebiega przez 6 miejsc pamięci narodowej, z których 4 dotyczą bezpośrednio działalności Zgrupowań Partyzanckich AK "Ponury" i I batalionu 2 pp Leg. AK "Nurta". Są to: Cmentarz Partyzancki na Skarbowej Górze, miejsce rozformowania batalionu kpt. "Nurta" i mogiła ppor. c.w. "Oseta" w lasach dalejowskich oraz miejsce obławy na płk "Nila" przy młynie Cioka nad Kamienną. Nasze Stowarzyszenie Pamięci razem ze Starostwem Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej jest współorganizatorem tego rajdu. Patronat nad rajdem objął Instytut Pamięci Narodowej.

Mamy zająć się merytoryczną jego stroną. W ubiegłą niedzielę wybrałem się rowerem, aby sprawdzić teren, po którym rajd będzie przebiegał. W miejscach, w które dotarłem panował względny porządek, dokonałem kilku małych prac oczyszczających. A na Cmentarzu Partyzanckim odbywała się akurat uroczystość związana z 67. rocznicą jego poświęcenia więc była okazja spotkać kilku znajomych.
  
Kilka słów o rajdzie. Jest to rajd rowerowy. Start 11 czerwca o godz. 11 spod budynku Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej. Dla starszych uczestników jest wynajęty bus (20-osobowy), którym bez problemów będą mogli się dostać do każdego miejsca przewidzianego w programie. Na dniach będę miał plakat, na którym będzie dokładny program. Jak tylko dostanę to wrzucę na bloga. Po rajdzie, przy młynie Cioka będzie ognisko i wspomnienia kombatantów.
  
Za tydzień spotkanie na Wykusie. Myślę, że później spotkamy się na Kropce, przy ognisku gdzie m.in. porozmawiamy o naszym uczestnictwie w rajdzie. Nie jest to oczywiście obowiązek, ale myślę, że jako współorganizatorzy powinniśmy udać się tam jak najliczniejszą grupą. A oprócz tego będzie to zdrowe i przyjemne spędzenie sobotniego popołudnia. Więcej informacji za tydzień. Do zobaczenia!

Tutaj link do zdjęć z mojego niedzielnego wypad. Kliknij tu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz