piątek, 19 lutego 2010

Antoni Borowiec - zapomniany artysta

Dziś mała odmiana. Zapraszam serdecznie na wystawę Antoni Borowiec - zapomniany artysta, przygotowaną przez Magdalenę Weber i Agnieszkę Werens z Centrum Informacji Turystycznej przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Końskie. Wystawa otwarta została 18 lutego br. i dostępna będzie do 16 kwietnia w Centrum Informacji Turystycznej w Końskich.
Kim był Antoni Borowiec? Od 1925 roku prowadził w Końskich zakład fotograficzny. Przez kolejnych kilkadziesiąt lat wykonywał w nim zdjęcia, będące...
dowodem na to, że ich twórca był nie tylko doskonałym rzemieślnikiem dokumentującym życie Końskich i konecczan, ale przede wszystkim wspaniałym artystą. Jego prace w okresie międzywojennym zdobywały liczne nagrody na międzynarodowych konkursach fotograficznych, m.in. w Japonii, Szwajcarii, Hiszpanii oraz w Południowej Afryce. W kraju, mimo nagród i dyplomów, nie zdobył uznania na jakie zasługiwał. Nie pozwólmy, aby pamięć o tym wielkim koneckim artyście odeszła bezpowrotnie, a z nim obraz Końskich z dawnych lat.

____
Informacja o A. Borowcu ze strony Końskie Travel .
Fotografia: A. Borowiec, wnętrze kościoła pw. św. Mikołaja w Końskich (pocztówka), z moich zbiorów.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza