środa, 19 sierpnia 2020

Konecki Wrzesień 2020

Pandemia Covid-19 odciska piętno na kolejnych uroczystościach związanych ze Środowiskiem Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich AK "Ponury"-"Nurt". Na stronie Urzędu Miasta i Gminy Końskie jeszcze nie ma oficjalnego zaproszenia, ale Czytelnicy bloga już dali mi znać, że zaproszenia zostały rozesłane. Przekazuję zatem program obchodów "Koneckiego Września" 2020. Szczegóły w rozwinięciu posta. Do zobaczenia w Końskich!

Uprzedzając komentarze o skromnym programie, chciałbym wykorzystać ten fakt do rzucenia Wam wyzwania. Jeżeli dotrzecie w ten weekend do Końskich, serdecznie zachęcam do wyruszenia na szlak pomników poświęconych żołnierzom Zgrupowań Partyzanckich AK "Ponury". Mini-przewodnik Tropami żołnierzy "Ponurego" z mapą i danymi GPS miejsc pamięci można pobrać tutaj. Nie zapomnijcie przy okazji o workach na śmieci, szczotkach, grabkach, by odwiedzony przez Was pomnik został przy okazji uporządkowany. Dbajmy wspólnie o naszą historię!


"Konecki Wrzesień" 2020 - program:

5 września 2020 r. (sobota)
  • 15.30 - zbiórka uczestników uroczystości na parkingu obok cmentarza (ul. Browarna w Końskich)
  • 15.45 - przemarsz kompanii honorowej Wojska Polskiego, pocztów sztandarowych i delegacji pod Pomnik Partyzantom
  • 16.00 - Apel Pamięci
6 września 2020 r. (niedziela)
  • 9.30 - Msza święta polowa (kolegiata pw. św. Mikołaja w Końskich)
  • 17.00 - koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej (scena letnia w Parku Miejskim im. hr. Tarnowskich w Końskich)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza