sobota, 10 kwietnia 2010

Katastrofa Polski 10 kwietnia 2010 r.

Dzisiaj, 10 kwietnia 2010 r. o godz. 8.56 rozbił się polski samolot prezydencki Tupolew TU-154M. W katastrofie zginął Prezydent RP Lech Kaczyński, jego Małżonka oraz 94 osoby - elita naszego kraju, m.in. Prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr hab. Janusz Kurtyka. 

Zginął także Poseł na Sejm RP Przemysław Gosiewski. Bez względu na orientację polityczną należą Mu się słowa uznania. Z Wykusem związany był od 2001 r., gdy rozpoczął działalność polityczną w regionie świętokrzyskim.

Był prawdopodobnie jedynym parlamentarzystą, który...
uczestniczył we wszystkich patriotycznych uroczystościach na terenie województwa świętokrzyskiego. Zawsze był przygotowany merytorycznie do swoich podniosłych wystąpień. Jak mało kto, zawsze wiedział, gdzie jest, z jakiego powodu się tam znalazł i jakiemu wydarzeniu z historii Polski poświęcona jest uroczystość.

Po raz ostatni na Wykusie był 19 września 2009 roku podczas Pierwszego Przemarszu Szlakiem Miejsc Upamiętnionych. Z uczestnikami spotkał się na znanej wszystkim drodze Rataje - Wykus (powyżej ostatnia fotografia Posła z lasów siekierzyńskich - na tle bojowego sztandaru Zgrupowań Partyzanckich AK "Ponury").

O Wykusie mówił przy wielu okazjach, stawiając to miejsce za przykład dla innych w budowaniu świadomości narodowej społeczeństwa Kielecczyzny. Będzie Go brakowało na Wykusie. I tych Jego grzmiących przemówień...

1 komentarz:

  1. Warto dodać, że w smoleńskiej katastrofie zginęło kilkunastu kombatantów z okresu II wojny światowej. Wśród nich m.in.:

    Ryszard Kaczorowski – ostatni prezydent RP na uchodźstwie

    Generał brygady Stanisław Nałęcz-Komornicki – Kanclerz Orderu Wojennego Virtuti Militari

    Podpułkownik Czesław Cywiński – Prezes Światowego Związku Żołnierzy AK

    Podpułkownik Zbigniew Dębski – Członek Kapituły Orderu Wojennego Virtuti Militari

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.