W najbliższą niedzielę, 1 listopada br., ukaże się nowy numer tygodnika "eM.Kielce.pl". Do numeru dołączony będzie drugi numer dodatku IPN. Znajdą Państwo w nim mój artykuł pt. Tadeusz Ignacy Rylski "Ostoja", "Tytus" - fotograf i żołnierz Armii Krajowej. Polecam serdecznie i zapraszam do lektury. Gazeta jest rozpowszechniana bezpłatnie. Po niedzieli pojawi się również w wersji pdf.
Polecane:
▼
czwartek, 29 października 2015
poniedziałek, 26 października 2015
4 Pułk Piechoty Legionów Polskich - historia i pamięć. W 100. rocznicę powstania
Dr Jan Główka (dyrektor Muzeum Historii Kielc), Wiesława Rutkowska (dyrektor Archiwum Państwowego w Kielcach) oraz dr hab. prof. UJK Urszula Oettingen (Instytut Historii UJK) zapraszają na konferencję naukową 4 Pułk Piechoty Legionów Polskich - historia i pamięć. W 100. rocznicę powstania.
Obrady odbędą się 4 listopada 2015 r. w Muzeum Historii Kielc przy ul. Świętego Leonarda 4. Szczegółowy program konferencji znajdą Państwo w rozwinięciu wiadomości.
piątek, 23 października 2015
Kadra dowódcza Okręgu Radomsko-Kieleckiego ZWZ-AK cz. II (zaproszenie)
Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej
w Radomiu i Miejska Biblioteka Publiczna im. Józefa A. i Andrzeja S.
Załuskich w Radomiu zapraszają 5 listopada 2015 r. (czwartek) do udziału w II edycji konferencji naukowej Kadra dowódcza Okręgu Radomsko-Kieleckiego ZWZ-AK "Jodła" w latach 1939-1945.
Obrady odbędą się w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Józefa Piłsudskiego 12 w Radomiu. Wstęp wolny. Szczegółowy program znajdą Państwo w rozwinięciu wiadomości.
Obrady odbędą się w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Józefa Piłsudskiego 12 w Radomiu. Wstęp wolny. Szczegółowy program znajdą Państwo w rozwinięciu wiadomości.
czwartek, 22 października 2015
Na Szczytniak
Ostatniej niedzieli w ramach swojego treningu biegowego postanowiłem wybrać się w Góry Świętokrzyskie. A, żeby dodatkowo odwiedzić miejsce związane ze Zgrupowaniami, to pomyślałem, że zdobędę trzeci pod względem wysokości szczyt tych gór czyli Szczytniak, który wznosi się w Paśmie Jeleniowskim na wysokość 554 m npm. To na zboczu tej góry, 11 listopada 1943, w Święto Niepodległości, została odprawiona dla Zgrupowań "Ponurego" uroczysta Msza Święta. Jako, że wycieczka się udała, postanowiłem podzielić się z czytelnikami jej przebiegiem oraz podpowiedzieć jak tam dotrzeć.